Blog

Czy masz świadomość, jak będzie wyglądać Twoja emerytura?

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak wysoka będzie Twoja emerytura z ZUSu, jeśli przejdziesz na nią za około 20 lub 30 lat?

Jak większość społeczeństwa, pewnie myślisz, jakoś to będzie, bo przecież moi rodzice ją mają lub za chwilę będą mieć, to czemu ja miałbym/miałabym jej nie mieć?

Możesz się zdziwić, ponieważ już będzie super, jeśli otrzymasz emeryturę, ale kwota jaka to będzie, może Cię przerazić, ponieważ w tamtym czasie Twoja luka emerytalna może wynosić nawet 70% Twoich obecnych dochodów. Wyobraź sobie, że jeśli obecnie, np. zarabiasz 5 tys. zł miesięcznie, to przechodząc na emeryturę, otrzymasz miesięcznie około 1 500 zł!

Oblicz swoją emeryturę na oficjalnej stronie ZUS.

https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/kalkulatory-emerytalne/emerytura-na-nowych-zasadach/kalkulator-emerytalny-prognozowana-emerytura/wersja-uproszczona

Sprawdź poniżej rok w którym przejdziesz na emeryturę i jaki to będzie procent obecnych Twoich dochodów.

Więc teraz zamknij oczy i wyobraź sobie swój pierwszy dzień na emeryturze, bo prawda, że będzie można „poszaleć”…?

A może jesteś jednak osobą, która posiada już swoje prywatne programy emerytalne/kapitałowe, na które miesięcznie przeznacza odpowiednia kwotę, aby lukę emerytalną jak najbardziej zmniejszyć?

Piszę ten artykuł, ponieważ chcę pomóc Ci w tym ogromnym dla wszystkich problemie, który przy przejściu na emeryturę spotka właśnie Ciebie. Jeśli masz około 90 minut, aby przeznaczyć je na spotkanie ze mną całkowicie niezobowiązująco, gdzie korzyścią z tego spotkania będzie cenna wiedza jak i wyznaczona droga, jak oszczędzać na emeryturę, aby „nie obudzić się z ręką w nocniku”, to zapraszam do kontaktu lub od razu wybierz termin spotkania poniżej.

kod bezpieczeństwa:
security code
Proszę wpisać kod zabezpieczający:

Rezerwuję spotkanie

Polski system emerytalny jest niewydolny i oferuje głodowe emerytury. Każdy powinien dodatkowo oszczędzać, żeby godnie żyć w przyszłości! Jaki % swoich dochodów odkładasz na przyszłą emeryturę?

Napisz w komentarzu, czy jest to dla Ciebie ciekawy i ważny temat.

Zostaw swój adres e-mail, a będziesz na bieżąco informowany/a o nowych artykułach. Do zobaczenia.

0 0 votes
Twoja ocena
Powiadom mnie
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments